Srážkové úhrny, nejvíce spadlo na Moravě

Srážkové úhrny, nejvíce spadlo na Moravě
30.06.2014
Srážkové úhrny od včerejšího rána byly nejvyšší na Moravě, kde spadlo až 31 mm srážek

Studená fronta, která přes naše území na konci víkendu přecházela, přinesla dlouho očekávaný déšť a místy i bouřky. V Čechách pršelo po většinu dne s menší intenzitou, na Moravu se srážky vyskytovaly s bouřkami většinou až v odpoledních hodinách a srážkové úhrny byly vyšší. Mezi 6. hodinou ranní v neděli a 6. hodinou ranní v pondělí, spadlo nejvíce srážek v jihovýchodní polovině Moravy v podhůří Beskyd a v Moravské bráně, kde dosahovaly srážkové úhrny až na 31 mm. 1 mm srážek je roven 1 litru vody na metr čtverečný. Na zbytku Moravy se se vyskytly nejčastěji úhrny mezi 5 až 13 mm. V Jeseníkách místy až okolo 20 mm.

V Čechách i přes celodenní déšť byly srážkové úhrny nižší. Nejvíce srážek spadlo v horských oblastech severních Čech, až okolo 20 mm. Na zbytku území se srážky vyskytly nejčastěji v množství mezi 3 až 9 mm.

I dnes, v pondělí se v ranních hodinách srážky vyskytují nejčastěji na Moravě a ve východních Čechách. Během dne očekáváme srážky i na většině Čech, takže potřebná voda přibude na většině území. Ani tyto srážky už však nezmění nic na tom, že právě končící červen bude jeden z nejsušších v historii měření srážek. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup