Sobotu pokazí studená fronta

Sobotu pokazí studená fronta
09.08.2019
Sobotní počasí ovlivní od západu postupující studená fronta, která na většinu území přinese tolik potřebné srážky a bouřky. Maxima vystoupí po oba víkendové dny místy na 30 °C

V noci na sobotu bude v Čechách oblačná až zatažená obloha, od západu místy s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na Moravě většinou jasno až polojasno. Teploty klesnou na 20 až 16 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Během dne bude k východu postupovat studená fronta, od západu bude zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 28 až 32 °C, na západě okolo 24 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr, který bude v bouřkách zesilovat.

Noc na neděli bude polojasná, na východě zpočátku ještě se zvětšenou oblačností a s doznívajícím deštěm nebo přeháňkami. Teploty klesnou na 15 až 11 °C. Vát bude slabý západní vítr. Během neděle bude jasno až polojasno, ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Večer na západě přibývání oblačnosti s přeháňkami. Teploty vystoupí na 27 až 31 °C. Vát bude slabý jižní vítr.

frame-scrollup