Sníh v týdnu většinou od vyšších poloh

Sníh v týdnu většinou od vyšších poloh
12.01.2014
Během týdne proměnlivá oblačnost a sněhové srážky zejména od vyšších poloh

První polovinu týdne ovlivní zvlněné frontální rozhraní, které bude přes nás postupovat k východu. Za ním k nám pronikne od severu chladnější vzduch. Ke konci týdne k nám začne pronikat, kolem přední strany brázdy nízkého tlaku vzduchu, ve vyšších vrstvách atmosféry teplý vzduch. V pondělí bude zpočátku polojasno, místy zataženo nízkou oblačností. Odpoledne od západu přibývání frontální oblačnosti a postupně na západě s dešťovými přeháňkami, které budou postupně od středních poloh přecházet ve sněhové. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Ve středu očekáváme většinou oblačno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou polojasno, místy zataženo nízkou oblačností, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Výhled na následující týden naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty 0 až -4 °C a denní teploty 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup