Sníh se dostane do všech poloh

Sníh se dostane do všech poloh
10.01.2013
V dalších dnech se bude ochlazovat, sněhové srážky se vyskytnou na celém území

V dalších dnech k nám bude kolem tlakové níže nad severovýchodní Evropou proudit chladnější vzduch. Dnes, tedy ve čtvrtek bude ještě poměrně teplo a zejména v Čechách se ještě vyskytnou srážky v podobě deště. Dnes bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením, v nižších polohách srážky smíšené, nebo dešťové. Teplota vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V pátek už bude na naše území proudit chladnější vzduch. Během dne bude zataženo až oblačno, místy s občasným sněžením, nebo se sněhovými přeháňkami ve všech polohách. Ranní minima klesnou na 0 až -4 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V sobotu bude polojasno až oblačno, zejména na severu území místy se sněhovými přeháňkami, jinde jen ojediněle. Ranní minima klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce až na -10 °C. Denní teplota vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V neděli bude zpočátku polojasno, během dne přibývání oblačnosti, postupně místy s občasným sněžením, nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní minima klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce až na -14 °C. Denní teplota vystoupí na -5 až -1 °C. Vát bude mírný východní vítr. Denní srážkové úhrny se budou pohybovat do 5 cm. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup