Sníh a zimu vystřídá výrazné oteplení

Sníh a zimu vystřídá výrazné oteplení
22.04.2024
Ještě během většiny pracovního týdne bude přetrvávat chladnější charakter počasí a většinou od vyšších poloh bude sněžit. Během víkendu teploty výrazně porostou a maxima se budou pohybovat nad 15 °C.

V úterý bude zataženo až oblačno, na jihu a jihovýchodě s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu bude zataženo s deštěm nebo s deštěm se sněhem, od vyšších poloh se sněžením. Na východě srážky trvalejší. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na západě až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na západě Čech až na 8 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, místy s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Od pátku do neděle očekáváme skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, postupně na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C, postupně na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. dubna, naznačuje polojasno až oblačno, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C, postupně na 14 až 8 °C.

frame-scrollup