Sníh a déšť se budou střídat

Sníh a déšť se budou střídat
28.11.2021
Počasí během týdne bude značně proměnlivé, bude převládat velká oblačnost, ale déšť se bude střídat se sněžením a k tomu se uprostřed týdne přidá čerstvý vítr. Na horách však bude sněhová pokrývka narůstat.

V pondělí bude oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami nebo se sněžením, které bude postupně pod 600 m přecházet v déšť. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu bude zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, nad 1000 m sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Vát bude čerstvý jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno až zataženo, s občasnými přeháňkami, nad 400 m postupně sněhovými. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Během víkendu očekáváme zataženou až oblačnou oblohu s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v nižších a středních polohách přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, ojediněle až na 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 6. prosince, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

frame-scrollup