Sněžit bude až v neděli

Sněžit bude až v neděli
04.02.2015
Sněžení dorazí s okluzní frontou až v neděli, do té doby většinou polojasno až oblačno a mrazivo

Ke konci pracovního týdne bude počasí stále ovlivňovat tlaková níže, ale v sobotu se k nám rozšíří od západu nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu. Změnu počasí v neděli zajistí od severozápadu okluzní fronta, která přinese sněžení.

Ve čtvrtek bude polojasno až oblačno, přechodně ojediněle až zataženo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -10 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, ojediněle až čerstvý severovýchodní vítr.

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne postupně místy až polojasno. Zejména na jihu území ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severovýchodní vítr.

V sobotu nás čeká méně oblačnosti, většinou skoro jasno až polojasno, ráno ještě místy až oblačno. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -11 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V neděli očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, od severozápadu postupně přibývání oblačnosti až na zataženo se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Odpoledne a k večeru postupně od severozápadu ustávání srážek a protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný, postupně čerstvý severozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup