Sněží i na severu Afriky

Sněží i na severu Afriky
26.01.2019
Poměrně bohatou sněhovou nadílku zaznamenali v posledních dnech v horských oblastech na severu Alžírsku a severozápadě Tuniska. Sníh v těchto oblastech není úplně vzácný, ale našinec má tyto lokality spíše spojené se sluncem, horkem a suchem.

Zimní počasí nemáme jenom v Evropě, ale studené vpády vzduchu se dostávají i na sever Afriky a v posledních dnech se díky tomu v horských oblastech na severu Alžírska a Tuniska utvořila sněhová pokrývka, která se s porovnáním se sněhem u nás, nemá za co stydět. I příští dny přinesou do těchto regionů zimní počasí a tak se můžeme těšit na další zajímavé fotky sněhu z takto exotických destinací.

Sníh v Alžíru

zima v Alžíru

Sníh v těchto oblastech není ničím výjímečným, ale přeci jenom máme u nás spojitost s těmito destinacemi jako se suchými a horkými oblastmi. Vzhledem k nadmořským výškám, které se pohybují okolo 1000 m a vlhkému vzduchu, který se dostává od severozápadu spolu se studeným vzduchem, dochází v zimním období ke srážkové činnosti, která je za vhodných okolností bohatá na sníh. Sníh však většinou dlouho nevydrží, průnik studeného vzduchu je většinou rychle střídán teplotami nad nulou a sníh se drží pak jen na vrcholcích hor.

Alžírská zima

Sníh v Africe

Tramvaj v Alžíru

 

frame-scrollup