Sněžení se vrací

Sněžení se vrací
16.01.2022
S příchodem nového týdne se dočkáme návratu sněžení do všech poloh, v nižších a středních polohách se však budou teploty pohybovat během dne většinou nad nulou.

V pondělí bude zataženo až oblačno s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Večer od severovýchodu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude oblačno až zataženo, na jihozápadě zpočátku s občasným deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Postupně místy polojasno. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude polojasno, místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Odpoledne od severozápadu přibývání oblačnost s deštěm, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, ojediněle až na 8 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno až zataženo, místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Zpočátku v nižších a středních polohách ještě srážky smíšené. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Během víkendu očekáváme proměnlivou, spíše zvětšenou oblačnost. Místy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 24. ledna, naznačuje zpočátku polojasnou až oblačnou, postupně oblačnou až zataženou oblohu s občasným sněžením. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

frame-scrollup