Sněžení přinese v noci na čtvrtek okluzní fronta

Sněžení přinese v noci na čtvrtek okluzní fronta
27.01.2015
Další sněžení na okluzní frontě bude přes naše území přecházet v noci na čtvrtek a ve čtvrtek dopoledne

Ve středu bude polojasno až oblačno, místy přechodně až zataženo a zejména v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami. K večeru na západě Čech přibývání oblačnosti, později se sněžením. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -5 °C. Denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude zpočátku mírný západní vítr, který se bude postupně měnit až na čerstvý jihozápadní vítr.

V noci na čtvrtek začne počasí od severozápadu ovlivňovat okluzní fronta, obloha bude zatažená, od severozápadu se sněžením, které bude místy v nižších polohách přecházet ve srážky smíšené. K ránu od západu ustávání srážek a v Čechách protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C. Vát bude zpočátku čerstvý, na severních horách až silný jihozápadní vítr, který bude během noci slábnout.

Ve čtvrtek bude polojasno, zejména na horách, místy při přechodně zvětšené oblačnosti se sněhovými přeháňkami, jinde srážky jen ojediněle a v nižších polohách budou přecházet v déšť se sněhem. Na Moravě zpočátku ještě zataženo se sněžením, které bude během dopoledne ustávat. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude většinou mírný jihozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup