Sněžení opět od pátku, zima končí

Sněžení opět od pátku, zima končí
21.02.2013
V pátek a během víkendu si užijeme ještě sněžení, v neděli teploty stoupnou nad nulu

Posledních pár zimních dní je ještě před námi, ale od neděle se začnou dostávat nad nulu a klasická zima tím bude pomalu u konce, protože v příštím týdnu se denní maxima budou držet už jen nad nulou. V pátek bude zpočátku oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami. Postupně od jihovýchodu se sněžením a napadne až do 10 cm sněhu. Ranní minima klesnou ještě nízko, na -7 až -11 °C, ojediněle při zmenšené oblačnosti až na -13 °C. Denní teplota vystoupí na -5 až -1 °C.

V sobotu bude po celý den zataženo se sněžením, v podvečerních hodinách od jihovýchodu ustávání srážek. Během dne může místy napadnout až 10 cm sněhu, na horách až 15 cm. Ranní minima klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C. Sobota bude posledním dnem, kdy se na celém území budou vyskytovat srážky ve formě sněhu.

V neděli bude nadále velká oblačnost, tedy zatažená obloha se sněžením, které bude postupně přecházet zejména na Moravě ve srážky smíšené, nebo mrznoucí. Postupně srážky smíšené i v nižších polohách Čech. Ranní minima klesnou na -3 až -7 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, ojediněle až na 3 °C. V dalších dnech bude oblačnosti a srážek ubývat, ale denní maxima zůstanou nad nulou. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup