Sněžení ještě od středních poloh, oteplení až s víkendem

Sněžení ještě od středních poloh, oteplení až s víkendem
01.03.2015
Začalo meteorologické jaro, zima se však ještě nevzdá a během týdne se od středních poloh vyskytnou srážky smíšené nebo sněhové

Dnešním prvním březnovým dnem začalo meteorologické jaro a při pohledu z okna, by tomu tak mohlo skutečně být. Během týdne k nám však bude od severozápadu proudit chladný a vlhký vzduch a od středních poloh se budou díky tomu vyskytovat smíšené nebo sněhové srážky. Na nástup teplejšího počasí si budeme muset ještě týden počkat, začne se projevovat až o příštím víkendu.

V pondělí bude oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách sněhovými. Postupně od západu budou srážky přecházet už od vyšších poloh ve smíšené nebo sněhové. K večeru postupně ubývání oblačnosti a srážek. Od západu postupně srážky smíšené nebo sněhové už od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na západě Čech na 5 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý západní vítr.

V úterý bude polojasno až oblačno, ráno na Moravě místy s doznívajícími přeháňkami. K večeru na severozápadě území přibývání oblačnosti a postupně i srážek, které budou od vyšších poloh přecházet ve sněhové. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu bude polojasno až oblačno, na východě území zpočátku zataženo s doznívajícím deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek očekáváme oblačno, v horských oblastech místy, jinde jen ojediněle s přeháňkami, které budou od středních poloh přecházet ve smíšené. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V pátek očekáváme zataženo, od severozápadu zpočátku s deštěm, od středních poloh s deštěm se sněhem. Postupně od severozápadu srážky sněhové jen na horách. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V sobotu očekáváme oblačno, místy se slabými dešťovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V neděli očekáváme většinou polojasno až oblačno, beze srážek. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 9. března, naznačuje polojasnou oblohu, ke konci týdne až oblačno a místy s dešťovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, uprostřed týdne pak okolo 4 až 8 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup