Sněžení do úterý

Sněžení do úterý
29.10.2012
Sněhové srážky se ve středních a vyšších polohách budou vyskytovat do úterý

Mrazivé a na sníh bohaté počasí, které k nám přinesla zvlněná studená fronta pomalu končí. Dnes, tedy v pondělí bude v Čechách polojasno až oblačno, na Moravě většinou zataženo se sněžením, nebo sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v nižších polohách smíšené, nebo dešťové. V Beskydech a v Jeseníkách může napadnout až 10 cm sněhu. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Vát bude mírný severní, v Čechách postupně západní vítr.

V noci na úterý bude zpočátku na Moravě oblačno až zataženo se sněhovými přeháňkami, během noci bude postupně oblačnosti a srážek ubývat až na polojasno. V Čechách bude zpočátku polojasno, postupně od západu s přibýváním oblačnosti až na zataženo, postupně se sněhovými přeháňkami. Noční teploty klesnou na -3 až -7 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Úterý bude posledním dnem v tomto období, kdy se sněhové srážky alespoň na přechodnou dobu vyskytnou ve středních polohách. Během dne bude oblačno až zataženo, na východě zpočátku polojasno. Od západu postupně se srážkami, které budou zpočátku sněhové, postupně s oteplováním se sněhové přeháňky budou vyskytovat až od vyšších poloh. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V dalších dnech se sice budou vyskytovat srážky, ale díky vysokým teplotám se budou vyskytovat ve formě deště. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.  Dlouhodobá předpověď počasí.

 

frame-scrollup