Sněžení a mrazy na začátku týdne

Sněžení a mrazy na začátku týdne
24.11.2013
Zimní charakter počasí zkazí v druhé polovně týdne frontální systémy, kdy se oteplí

Po nedělním přechodu studené fronty k nám bude od severu proudit chladný vzduch. Od středy pak začnou počasí u nás ovlivňovat frontální systémy a oteplí se. V pondělí bude polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které se budou nejčastěji vyskytovat v horských oblastech a na severovýchodní polovině Moravy. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C, na jižní Moravě až na 4 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

V úterý bude polojasno, přechodně místy oblačno se sněhovými přeháňkami, které se budou častěji vyskytovat v horských oblastech a na severovýchodní polovině Moravy. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, při vyjasnění až na -6 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu bude zpočátku polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami, postupně během dne od severozápadu přibývání oblačnosti a místy se přidají k večeru dešťové nebo mrznoucí přeháňky. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Ve čtvrtek očekáváme zataženou oblohu s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách srážky většinou smíšené. Ranní teploty klesnou na -2 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, přechodně srážky smíšené nebo sněhové od středních poloh. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, v neděli na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C, v neděli na 0 až 4 °C. Výhled na následující týden naznačuje většinou zataženou oblohu s deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup