Sněhové vločky se vyskytnou ve vyšších polohách

Sněhové vločky se vyskytnou ve vyšších polohách
21.10.2018
Podzimní atmosféru dokreslí s ochlazením na konci týdne i sněhové vločky, které se začnou vyskytovat už od vyšších poloh a ranní minima se začnou místy dostávat pod bod mrazu.

Minulá neděle ještě připomínala léto, ta dnešní je pravým podzimním počasí a o té příští nám zaťuká zima na okna. V pondělí zpočátku skoro jasno až polojasno, ráno ojediněle zataženo nízkou oblačností, odpoledne od severozápadu postupně přibývání oblačnosti s deštěm. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý zpočátku polojasno až oblačno, od severozápadu postupně zataženo s deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude zpočátku mírný, postupně čerstvý západní vítr.

Ve středu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Postupně proměnlivá oblačnost a přeháňky jen místy. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude silný severozápadní vítr.

Ve čtvrtek nás čeká proměnlivá oblačnost, místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 9 až 13 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude postupně slábnout. V pátek očekáváme oblačnou oblohu, ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

V sobotu očekáváme zataženo až oblačno, zpočátku místy s přeháňkami, postupně s deštěm. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. V neděli zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, které budou od západu přecházet od vyšších poloh ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 29. října, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s občasnými přeháňkami, které budou od vyšších poloh přecházet ve srážky smíšené. Ranní teploty klesnou nejčastěji na 3 až -1 °C a denní teploty očekáváme okolo 4 až 8 °C.

frame-scrollup