Sněhové přeháňky i během víkendu

Sněhové přeháňky i během víkendu
28.01.2015
Druhá půlka týdne bude zpočátku s velkou oblačností a se sněžením, o víkendu proměnlivá oblačnost a sněhové přeháňky

Počasí v druhé polovině týdne bude ovlivňovat tlaková níže nad severozápadní Evropou, čeká nás počasí bohaté na oblačnost a srážky.

Ve čtvrtek bude zpočátku zataženo až oblačno se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, od západu postupně ubývání oblačnosti a srážek. V nižších polohách budou srážky přecházet ve smíšené. Během dne pak většinou polojasno a srážky ojediněle. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na východě Moravy okolo 0 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní, postupně až jižní vítr. 

V pátek bude oblačno až zataženo s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách srážky místy smíšené. Během dne místy protrhávání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý jihozápadní až jižní vítr.

Během víkendu bude polojasno až oblačno, zejména v horských oblastech místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -3 až -7 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -9 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup