Smíšené srážky od středních poloh

Smíšené srážky od středních poloh
17.11.2013
V týdnu se smíšené srážky dostanou do středních poloh, v noci často mráz, ve dne do 5 °C

Začátek nového týdne bude ještě pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, v úterý večer začne počasí postupně ovlivňovat brázda nízkého tlaku vzduchu, která se u nás udrží i v následujících dnech. V pondělí bude většinou zataženo nízkou oblačností, na horách a ojediněle i v nižších polohách skoro jasno až polojasno. Odpoledne častější rozpouštění nízké oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, při zmenšené oblačnosti až na 10 °C. V úterý bude oblačno až zataženo, ráno a dopoledne místy mlhy. Večer na jihu místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Ve středu bude zpočátku zataženo s deštěm, na horách se sněžením, v Čechách postupně sněžení od vyšších poloh. Odpoledne postupně oblačno a srážky jen místy. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C, na východě území až na 7 °C. Ve čtvrtek očekáváme zpočátku oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými, během dne ustávání srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, od středních poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Výhled na následující týden naznačuje malou oblačnost a srážky jen ojediněle. Ranní minima okolo -2 °C a denní maxima okolo 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup