Slunečný začátek týdne a teploty většinou nad nulou

Slunečný začátek týdne a teploty většinou nad nulou
03.02.2019
Po nedělní sněhové epizodě, která bude končit až v pondělních ranních hodinách, se na začátku týdne dočkáme slunečné oblohy a teplot okolo nuly. Denní teploty se na většině území během příštího týdne udrží nad nulou.

V pondělí bude polojasno, zpočátku místy až zataženo s doznívajícími sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude zpočátku mírný západní, postupně slabý proměnlivý vítr.

V úterý vydrží slunečné počasí, bude jasno až polojasno, ráno ojediněle s možností mlh. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, ojediněle až na -12 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

Středa a čtvrtek přinese polojasnou až oblačnou oblohu. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr.

V pátek a během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, které budou zpočátku v polohách pod 300 m, postupně pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo dešťové. Ranní teploty klesnou zpočátku na -2 až -6 °C, postupně na -2 až 2 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -1 až 3 °C, postupně na 1 až 5 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 11. února, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami, které budou v polohách pod 500 m přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. V závěru týdne ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až -1 °C, postupně na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 1 až 5 °C.

frame-scrollup