Slunečno, teplo a taky mlha a nízká oblačnost

Slunečno, teplo a taky mlha a nízká oblačnost
15.10.2017
Začátek týdne bude slunečný a teplý s maximy nad 20 °C, postupně se počasí zkazí a ochladí se, k tomu se přidají mlhy a nízká oblačnost.

V první polovině týdne bude počasí nadále ovlivňovat rozsáhlá tlaková výše se středem nad jižní Evropou, kolem které k nám bude od jihozápadu proudit teplý vzduch. Ke konci pracovního týdne tlaková výše zeslábne a nad naše území se začne dostávat brázda nízkého tlaku vzduchu, která ukončí teplé a slunečné počasí.

V pondělí a v úterý bude jasno až skoro jasno, ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností, která se ojediněle udrží po celý den. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, ojediněle až na 5 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C, při nízké oblačnosti okolo 15 °C. Vát bude mírný jižní až jihozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek bude jasno až polojasno, místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ve čtvrtek odpoledne od západu přibývání kupovité oblačnosti a později na západě místy s přeháňkami. Při nízké oblačnosti ojediněle s mrholením. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C, při vyjasnění okolo 5 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C, při nízké oblačnosti okolo 11 °C.

V pátek a během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 12 až 16 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. října, naznačuje zpočátku oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, v druhé polovině týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 9 až 5 °C, postupně na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 12 až 16 °C a postupně na 10 až 14 °C.

frame-scrollup