Slunečné počasí vystřídá o víkendu studená fronta

Slunečné počasí vystřídá o víkendu studená fronta
31.05.2017
Konec pracovního týdne přinese slunečné a teplé počasí, víkend bude ve znamení studené fronty, tedy s velkou oblačností, s deštěm a s bouřkami a postupně se i ochladí.

Konec pracovního týdne bude ovlivňovat tlakové výše, díky které nás čeká slunečné počasí. V sobotu a v neděli počasí výrazně ovlivní od západu studená fronta, která přinese déšť, bouřky a ochlazení.

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek bude jasno až skoro jasno, odpoledne na jihozápadě Čech ojediněle až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 23 až 27 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Během soboty očekáváme zpočátku jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti a místy s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 25 až 29 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

V neděli očekáváme zpočátku oblačno až polojasno, postupně oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí na 26 až 30 °C, od západu v Čechách ochlazování.

frame-scrollup