Skoro dušičkový víkend bude teplý

Skoro dušičkový víkend bude teplý
02.11.2018
V jiných letech jsme v tomto období zvyklí vytahovat čepice, kabáty, zimní boty a přezouvat auta na zimní pneumatiky. Jen letos jako by ta zima nechtěla přijít a tak i období dušiček prožíváme trochu jinak než jsme zvyklí, v teple.

Dušičky sice budeme mít o víkendu už za sebou, mnoho lidí se však vydá na hřbitovy až během víkendu a počasí úplně dušičkové nebude, zejména co se týká teplot, kdy velice často musíme v této době počítat s teplotami okolo nuly a s četnými přízemními mrazíky, toho se však zatím nedočkáme. V noci na sobotu bude zataženo s deštěm nebo s přeháňkami. Teploty klesnou na 12 až 8 °C, na západě až na 4 °C. Vát bude slabý severní vítr. V sobotu zataženo s deštěm nebo s mrholením, během dne pozvolna ubývání srážek a místy i protrhávání oblačnosti. Teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

V noci na neděli oblačno až polojasno, ojediněle s mrholením. Místy zataženo nízkou oblačností. Teploty klesnou na 13 až 9 °C. Vát bude mírný východní vítr. Během dne se počasí bude nadále zlepšovat, zpočátku oblačno, místy zataženo nízkou oblačností s ojedinělým mrholením. Postupně ubývání oblačnosti a srážek. Teploty vystoupí na 10 až 14 °C, při zmenšené oblačnosti až na 17 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

frame-scrollup