Silvestrovskou noc ovlivní teplá fronta

Silvestrovskou noc ovlivní teplá fronta
30.12.2014
Nový rok přinese teplo, denní teploty se dostanou nad nulu a na SZ se vyskytnou srážky mrznoucí nebo dešťové

Počasí ve středu ovlivní od západu teplá fronta, díky které se ve čtvrtek dostanou teploty místy nad nulu. Ve středu, na Silvestra bude zataženo až oblačno, zejména v Čechách místy se slabými sněhovými přeháňkami nebo se slabým sněžením. Na severozápadě k večeru postupně v nižších polohách srážky mrznoucí nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v Čechách na -4 až -8 °C, na Moravě na -8 až -12 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na -3 až 1 °C a na Moravě na -6 až -2 °C. Vát bude slabý jihozápadní vítr.

V noci na čtvrtek, na Nový rok, bude zataženo až oblačno, místy se slabými sněhovými přeháňkami, které budou zejména v Čechách přecházet ve srážky mrznoucí nebo dešťové. Ranní teploty klesnou v Čechách na 0 až -4 °C, na severozápadě na 1 °C, na Moravě na -3 až -7 °C. Vát bude slabý západní vítr.

Ve čtvrtek bude oblačno, ojediněle se sněhovými nebo mrznoucími přeháňkami, na severovýchodě území častějšími. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti místy až na polojasno. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

 

frame-scrollup