Silný vítr zasáhne Moravu a východní Čechy, teploty až 11 °C.

Silný vítr zasáhne Moravu a východní Čechy, teploty až 11 °C.
31.01.2019
Silný vítr zasáhne od pátečního poledne do sobotního odpoledne celou Moravu a východní Čechy. Na západě bude vát většinou slabý až mírný vítr. Teploty vystoupí v sobotu až na 11 °C a ochlazovat se začne až během neděle.

Od pátečního poledne do sobotních 16 ti hodin platí výstraha na silný jižní vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti 90 km/h, na hřebenech Jeseníků a Beskyd až 110 km/h. Výstraha platí pro celou Moravu a východní Čechy. Na západě Čech bude vát vítr slabý až mírný.

V noci na sobotu přinese počasí zataženo až oblačno, ojediněle s dešťovými přeháňkami. Teploty klesnou na 6 až 2 °C, v západní polovině Čech okolo 0 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný jihovýchodní vítr, v západní polovině Čech slabý až mírný. Během dne oblačno až zataženo, místy s přeháňkami, na hřebenech hor postupně smíšenými. Teploty vystoupí na 7 až 11 °C, na západě Čech okolo 2 °C. Vát bude čerstvý, místy až silný jižní vítr, který bude v odpoledních hodinách slábnout. V Čechách vítr slabý až mírný.

Noc na neděli bude zatažená až oblačná, na Moravě postupně s deštěm. Teploty klesnou na Moravě na 5 až 1 °C, v Čechách na 2 až -2 °C. Vát bude v Čechách mírný severní, na Moravě východní vítr. Počasí v neděli bude zatažené až oblačné, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, které budou zpočátku od vyšších poloh, postupně ve všech polohách přecházet ve smíšené nebo sněhové. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na východě až na 7 °C. Vát bude mírný, místy až čerstvý severozápadní vítr.

frame-scrollup