Silné bouřky na Vysočině

Silné bouřky na Vysočině
05.09.2011
Silné bouřky se vyskytují v oblasti Vysočiny, v Čechách prší, na Moravě slunečno

Dnešní počasí je velmi rozdílné i na našem území. Předpověď se naplnila a studená fronta ovlivňuje počasí u nás. V Čechách je zataženo s deštěm, místy intenzivním a v oblasti Vysočiny se dokonce vyskytují velmi silné bouřky, které se přesouvají k severu. Z Rakouska se však na naše území dostává další bouřkové pole, které bude postupovat opět směr Vysočina. Na Moravě vládne většinou slunečné počasí a obloha je tak jasná až polojasná. Rozdíl je i v teplotách, v Čechách se teploty pohybují většinou mezi 18 až 23 °C, na Moravě dosahují teploty až k 32 °C.

V dalších hodinách se bude oblačnost, srážky i bouřky přemisťovat na severovýchod a počasí se tak zhorší na většině území Moravy. Během nočních hodin se srážky dostanou z našeho území nad Polsko a bude postupně jasno až polojasno a na Moravě budou přeháňky už jen doznívat. Během odpoledne a večere se tak místy budou ještě vyskytovat intenzivní srážky a bouřky a může dojít k lokálnímu zatopení níže položených míst. Teplota v noci klesne na 13 až 9 °C.

Zítra bude převládat jasná až polojasná obloha a jen ojediněle se budou vyskytovat srážky. Nejvyšší denní teploty vystoupí jen na 17 až 21 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

vyhrajte poloprofesionální meteostanici

frame-scrollup