Sezónní výhled podzim 2017

Sezónní výhled podzim 2017
30.08.2017
Je konec srpna a máme pro vás další sezónní výhled, tentokrát na podzimní měsíce roku 2017 (záři, říjen, listopad).

V květnu tohoto roku jsme vám přinesli výhled sezónního odhadu počasí ne letošní léto. Pokud si dobře pamatujete, tak meteorologové z UK a USA předpověděli pro střední Evropu teplejší léto se silnými bouřemi.  Je to neuvěřitelné, ale tento výhled meteorologům vyšel dokonale. Stále je však nutno tyto výhledy brát s rezervou.

Je konec srpna a máme pro vás další sezónní výhled, tentokrát na podzimní měsíce roku 2017 (záři, říjen, listopad).

V první řadě máme velmi dobré zprávy pro houbaře, protože meteorologové čekají, že by ve střední Evropě měl být vlhký podzim.  Do střední Evropy by měly často putovat frontální systémy a vyloučeny nejsou ani samostatné tlakové níže, které by mohli přinést více srážek na rozsáhlejší území.

Pyrenejský poloostrov by však měl po celé období zažívat srážkově podprůměrné období, takže stávající sucho by tam mělo pokračovat. Podobné by to mělo být jihovýchodně od nás, například v Chorvatsku či Srbsku, kde to však budou pouze suché periody.

Pokud máte rádi teplo a nelíbí se vám podzimní počasí, tak pak doporučujeme odletět do Řecka či do Turecka, kde se čeká teplý podzim, s teplotami kolem 25 °C a velmi teplou vodou.

Relativně teplý podzim se čeká i ve Skandinávii, kde se budou v tomto období vyskytovat nadprůměrné teploty.

Naopak chladné vpády budou putovat ze severu do východní Evropy včetně Ruska.

Četné takové níže se budou vyskytovat v oblasti Velké Británie či západního Norska. Zde mohou obyvatelé očekávat siný vítr a hodně srážek.

Výhledy počasí pro podzim by měly patřit k těm jednodušším, protože v Evropě převládá stabilní počasí bez bouřek a výraznějších frontálních rozhraní. Zda se dočkáme nějakého překvapení, jako tomu bylo například v říjnu 2009, teprve uvidíme.

Výhled na zimu 2017/2018 by měl AccuWeather vydat v polovině listopadu.

Předpověď počasí pro Evropu na podzim 2017

Obr. 1 Výhled počasí na podzim 2017 v Evropě

Zdroj: Accuweather.com

Autor: TD

frame-scrollup