Se studenou frontou dorazí déšť a ochlazení

Se studenou frontou dorazí déšť a ochlazení
18.08.2019
Vysoké teploty budou na začátku a na konci týdne, ochlazení přinese hned v pondělí zvlněná studená fronta, která přinese i četné srážky a ojediněle i bouřky.

V pondělí začne přes naše území postupovat k východu zvlněná studená fronta. Bude oblačno až zataženo, od západu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Na Moravě srážky až v podvečerních a večerních hodinách. Ranní teploty klesnou na 19 až 15 °C a denní teploty vystoupí na 27 až 31 °C, na západě Čech na 23 °C. Vát bude mírný západní vítr.

V úterý bude zataženo až oblačno, od jihozápadu s občasným deštěm nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 18 až 14 °C a denní teploty vystoupí od 18 °C na západě Čech po 27 °C na jihovýchodě Moravy. Vát bude mírný severovýchodní vítr.

Ve středu bude zpočátku oblačno až zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, během dne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 16 až 12 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude mírný severozápadní, postupně severovýchodní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Během víkendu nadále jasno až polojasno, jen ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C.

 

frame-scrollup