S víkendem dorazí výrazné oteplení

S víkendem dorazí výrazné oteplení
12.12.2012
Teploty během víkendu a začátku příštího týdne vystoupí až na 4 °C

Zimní počasí, které trvá na našem území už několik dní, se pomalu blíží ke svému konci. Ještě ve čtvrtek a v pátek bude celodenní mráz, v sobotu se už na mnoha místech dostane teplota nad nulu a v dalších dnech už denní maxima budou nad nulou. V pátek bude zpočátku polojasno až oblačno, během dne od jihovýchodu přibývání oblačnosti na zataženo, se sněhovými přeháňkami. Ranní minima klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce až na -15 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C, v oblasti nížin na 0 °C.

V sobotu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm se sněhem, na Moravě srážky většinou sněhové, nebo smíšené. Ranní minima klesnou na -5 až -1 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

V neděli bude zataženo až oblačno, s občasnými dešťovými přeháňkami. Srážky smíšené se budou vyskytovat od vyšších poloh. Ranní minima klesnou na -4 až 0 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V pondělí očekáváme zataženo až oblačno, s občasným deštěm, od vyšších poloh srážky smíšené. Ranní minima klesnou na -3 až 1 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C.

V úterý očekáváme oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, které budou od středních poloh smíšené. Ranní minima klesnou na -3 až 1 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. Charakteristika prosince.

Předpověď počasí pro Slovensko

frame-scrollup