S víkendem dorazí ochlazení i srážky

S víkendem dorazí ochlazení i srážky
16.10.2018
Podzim se zatím nese ve znamení nadprůměrně vysokých teplot vzduchu a celkově slunečného počasí. Srážky se v podstatě objevovaly minimálně, ale s víkendem přijde změna. Teploty spadnou pod 15 °C a dostaví se i déšť.

Aktuálně počasí u nás stále ovlivňuje již slábnoucí tlaková výše, která se dlouhodobě uvelebila nad východní Evropou. Její doba vlády se již krátí a postupně přebírá moc tlaková níže ve vyšších vrstvách atmosféry. Ta má své místo mezi německým Saskem a Čechami.

Dnešní noc tak bude zpočátku stále jasná až polojasná, ale s přibývajícím časem bude přicházet oblačnost a ukáže se, především v Čechách, i slabší déšť. Noční teploty se budou pohybovat mezi 12 až 8 °C, v Čechách naměříme zhruba o 3 °C méně. Zítra se v Čechách můžete těšit na spíše jasnou až polojasnou oblohu, naopak zatáhne se na východě našeho území a postupně se místy ukáží i slabé přeháňky nebo déšť. Nejvyšší denní teploty budou stále atakovat až 20 °C, na horách naměříme kolem 14 °C.

Čtvrtek opět může přinést slabší přeháňky do oblasti Moravy a Slezska, ale postupně se během dne bude obloha od západu vyjasňovat. Teploty vzduchu se budou pohybovat mezi příjemnými 16 až 20 °C, v noci kolem 10 °C, v Čechách kolem 5 °C. I pátek se ponese v podobném duchu. Na severozápadě se z počátku mohou objevit ojedinělé přeháňky, denní teploty stále naměříme mezi 15 až 19 °C, na severozápadě očekáváme kolem 14 °C.

Víkend již bude o něco chladnější. V sobotu teploměry ukáží mezi 13 až 17 °C, v neděli ještě o 2 °C méně. Výjimkou nebudou ani ranní mlhy a nízká oblačnost. Od severozápadu se obloha bude postupně zatahovat a místy mračna s sebou přinesou také déšť. Na Moravu se srážky dostanou spíše až v neděli, kdy se na západě našeho území bude již postupně vyjasňovat. Noční teploty se budou stále dostávat nad bod mrazu, očekává se 8 až 4 °C.


Obr.: Výhled nedělních teplot vzduchu
Zdroj: pocasicz.cz

frame-scrollup