S příštím víkendem se ochladí

S příštím víkendem se ochladí
14.10.2018
Teplé počasí s maximálními teplotami vydrží do konce pracovního týdne, pak se začne citelně ochlazovat a nedělní maxima budou do 15 °C, v dalších dnech ještě níže.

Venku už jsou stromy částečně bez listí a ty co na stromech ještě vydržely, tak jsou zbarveny všemi barvami podzimu. Spolu s teplem posledních dní a slunečnou oblohou, mám krásný začátek podzimu, jen by to ještě ke štěstí chtělo trochu vláhy. Citelnějších srážek se v nadcházejícím týdnu nedočkáme, jen citelnějšího propadu teplot během víkendu, kdy z maxim okolo 20 °C, spadnou na teploty do 15 °C v dalších dnech ještě níže.

Začátek pracovního týdne žádnou změnu nepřinese, jasno až polojasno, ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C, na západě Čech až na 7 °C a denní teploty vystoupí na 19 až 23 °C. Vát bude čerstvý jihovýchodní vítr, který bude v odpoledních hodinách slábnout.

V úterý a ve středu žádná změna, nadále jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zpočátku jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy, od západu postupně přibývání oblačnosti. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

V pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 17 až 21 °C.

V sobotu polojasno až oblačno, přechodně až zataženo a místy se slabým deštěm nebo se slabými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

Během neděle očekáváme polojasno až oblačno. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 22. října, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu, místy s přeháňkami, které budou na hřebenech hor přecházet ve srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na zpočátku na 12 až 16 °C, postupně na 7 až 11 °C.

 

frame-scrollup