S listopadem se začne citelněji ochlazovat

S listopadem se začne citelněji ochlazovat
30.10.2016
Na začátku týdne se teploty často vyšplhají k 10 °C, ve středu počasí ovlivní studená fronta a teploty začnou padat, v noci místy pod 0 °C. Na horách začne sněžit a díky nízkým teplotám se sníh začne více držet.

Začátek týdne bude ovlivňovat oblast vyššího tlaku vzduchu. V pondělí bude jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, při vyjasnění ojediněle až na -2 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude slabý severozápadní vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno, během dne od severozápadu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo a později večer se srážkami. Ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C, při nízké oblačnosti okolo 6 °C. Vát bude zpočátku slabý proměnlivý, postupně mírný jihozápadní vítr.

Ve středu začne počasí ovlivňovat tlaková níže nad severní Evropou, která výrazně ovlivní počasí studenou frontou. Od středy do pátku očekáváme oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm, na horách se sněžením. Přechodně se může místy vyskytnout polojasná obloha. Ranní teploty klesnou ve středu 6 až 2 °C, ve čtvrtek na 5 až 1 °C a v pátek na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo až oblačno, místy s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor se sněžením. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 7. listopadu, naznačuje zpočátku oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, na horách sněhovými, během týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 3 až -1 °C a postupně na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C a postupně na 2 až 6 °C.

frame-scrollup