Rozpálený víkend nezachrání ani studená fronta

Rozpálený víkend nezachrání ani studená fronta
07.08.2015
Rozpálený víkend nezachrání ani studená fronta od západu, která se nad Německem bude rozpadat a jen minimálně ovlivní západ Čech

Víkendové počasí bude nadále ovlivňovat tlaková výše nad severovýchodní Evropou. Studená fronta, která bude od západu přicházet do střední Evropy se nad Německem postupně rozpadne, takže jen okrajově zasáhne západ Čech.

V noci na sobotu bude jasno až skoro jasno. Teploty klesnou na 22 až 18 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr. V sobotu bude jasno až polojasno, odpoledne od západu v Čechách přibývání oblačnosti a později na západě Čech místy s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí na 33 až 37 °C. Vát bude slabý jihovýchodní vítr, který se bude postupně v Čechách stáčet na severozápadní.

V noci na neděli bude jasno až skoro jasno, v Čechách zpočátku ojediněle s přeháňkami a s bouřkami. Teploty klesnou na 21 až 17 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr. V neděli bude polojasno, na západě Čech místy při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami a s bouřkami. Teploty vystoupí v Čechách na 28 až 32 °C, na Moravě na 32 až 36 °C.

Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup