Rána budou i mrazivá

Rána budou i mrazivá
05.05.2019
Začátek týdne bude pokračovat v chladném víkendu a až do středy se ráno můžou vyskytnout teploty pod nulou a přízemní mrazíky. Zahrádkáři by tak měli být připraveni na ochranu úrody před mrazy.

V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s přeháňkami, od 800 m sněhovými. Odpoledne od západu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, na západě Čech až na -1 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude polojasno až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou v úterý na 3 až -1 °C, ojediněle až na -2 °C a ve středu na 4 až 0 °C. Denní teploty vystoupí v úterý na 9 až 13 °C a ve středu na 13 až 17 °C. Vát bude mírný západní vítr, který se postupně stočí na jihovýchodní.

Ve čtvrtek a v pátek zpočátku zataženo s deštěm, postupně oblačno až zataženo s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 12 až 16 °C.

Během víkendu očekáváme většinou oblačno až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 13. května, naznačuje zpočátku polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami, v druhé polovině týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 10 až 14 °C, postupně na 18 až 22 °C.

 

 

 

 

frame-scrollup