Prudké ochlazení přinese sníh, mráz a silnější vítr

Prudké ochlazení přinese sníh, mráz a silnější vítr
10.05.2020
Teplý a slunečný víkend jako by předznamenával pověstný klid před bouří. V pondělí ovlivní počasí výrazně od severozápadu postupující studená fronta, která kromě výrazného ochlazení s nočními teplotami i pod nulou, přinese sníh, déšť a silnější vítr.

V pondělí ovlivní počasí od severozápadu výrazná studená fronta, bude zpočátku polojasno až oblačno, od severozápadu postupně zataženo s deštěm, místy vydatnějším, ojediněle i s bouřkami. Zpočátku na hřebenech hor, postupně od 500 m se sněžením, na horách může napadnout do 15 cm mokrého a těžkého sněhu. Ranní teploty klesnou na 13 až 9 °C a denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C, postupně od severozápadu ochlazování. Vát bude čerstvý severní, na Moravě zpočátku čerstvý jižní vítr.

V úterý nadále zataženo až oblačno, zejména na jihovýchodě s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C, na severozápadě až na -2 °C Denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný, zpočátku místy až čerstvý severozápadní vítr. Sněhová pokrývka se během noci může vytvořit i v nižších polohách.

 Ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, ojediněle až na 0 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 11 až 15 °C, v pátek na 13 až 17 °C.

Během víkendu očekáváme polojasnou až oblačnou oblohu, místy s přeháňkami a ojediněle s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 15 až 19 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 18. května, naznačuje polojasnou oblohu, ke konci týdne místy až zataženo s občasnými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na 7 až 3 °C, postupně na 11 až 7 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 14 až 18 °C, postupně na 18 až 22 °C.

frame-scrollup