Přízemní mrazíky zahrozí zkraje týdne, od středy oteplování

Přízemní mrazíky zahrozí zkraje týdne, od středy oteplování
15.05.2016
Na začátku týdne zahrozí přízemní mrazíky, od středy se začne mírně oteplovat. Počasí bude oblačné s občasným deštěm nebo s přeháňkami.

V pondělí a v úterý bude oblačno až polojasno, v pondělí přeháňky na většině území a v úterý jen místy. Na hřebenech hor přechodně srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teploty klesnou na 5 až 1 °C, místy se vyskytnou přízemní mrazíky. Denní teploty vystoupí v pondělí na 10 až 14 °C a v úterý na 11 až 15 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve středu bude polojasno, během dne přechodně až oblačno s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme většinou oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na 8 až 4 °C a v pátek na 10 až 6 °C. Denní teploty vystoupí na 16 až 20 °C.

Během víkendu očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou v sobotu na 11 až 7 °C a v neděli na 12 až 8 °C. Denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. května, naznačuje zpočátku oblačno až polojasno, místy s přeháňkami, během týdne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou zpočátku na 12 až 8 °C, postupně na 15 až 11 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 15 až 19 °C, postupně na 19 až 23 °C.

 

 

frame-scrollup