Příští víkend teploty okolo 10 °C

Příští víkend teploty okolo 10 °C
28.10.2012
Přes týden polojasno až oblačno s přeháňkami a postupné oteplování

Počasí v nadcházejícím týdnu bude polojasné až oblačné s přeháňkami a postupně se bude oteplovat, o víkendu překročí teplota místy hranici 10 °C. Stejný charakter jako mělo víkendové počasí, kdy na většině území sněžilo, a vytvořila se slabá sněhová pokrývka, bude mít ještě i pondělí. V Čechách bude oblačno, postupně polojasno, na Moravě většinou zataženo se sněžením, nebo sněhovými přeháňkami, které budou v nižších polohách přechodně smíšené, nebo dešťové. Ranní minima klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce až na -8 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C. Pondělí bude nejchladnějším dnem týdne.

V úterý bude oblačno až zataženo, ojediněle s přeháňkami, od vyšších poloh sněhovými. Na východě území zpočátku polojasno. Na severozápadě území většinou zataženo s deštěm, od vyšších poloh se sněžením. Ranní minima klesnou na -2 až -6 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

Ve středu bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní minima klesnou na 1 až -3 °C, při zmenšené oblačnosti až na -6 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme oblačno, ráno místy s mlhami, nebo zataženo nízkou oblačností, ojediněle s přeháňkami. Noční teploty klesnou na 4 až 0 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo s deštěm, nebo s přeháňkami. Noční teploty klesnou na 6 až 2 °C a nejvyšší denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C.

Výhled na další týden ukazuje zataženou až oblačnou oblohu s častými přeháňkami, teploty se budou postupně snižovat na denní maxima okolo 5 °C a noční minima okolo 0 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Dlouhodobá předpověď počasí

frame-scrollup