Příští víkend nejistý

Příští víkend nejistý
17.12.2017
Předpověď počasí na konec nadcházejícího týdne je ještě poměrně nejistá, předpovědní modely chvíli kalkulují s chladnější variantou Štědrého dne, chvíli zase s variantou teplejší, jak to nakonec dopadne, tak na to si budeme muset ještě pár dnů počkat.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti až na -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude slabý proměnlivý vítr.

V úterý bude zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami. Odpoledne a k večeru přibývání oblačnosti, postupně zejména v Čechách a na západě Moravy se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti až na -8 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude slabý západní vítr.

Středa bude oblačná až zatažená, později na západě Čech místy s přeháňkami, na horách smíšenými. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C, na Moravě při zmenšené oblačnosti až na -7 °C. Denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek očekáváme zataženo, od severozápadu s deštěm nebo s přeháňkami, na Moravě od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou v Čechách na 4 až 0 °C a na Moravě na 0 až -4 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.

V pátek očekáváme zataženo s deštěm nebo s přeháňkami, od vyšších poloh smíšenými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

V sobotu očekáváme zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních poloh sněhovými. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C.

Na Štědrý den očekáváme oblačno až polojasno, ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí v Čechách na 1 až 5 °C a na Moravě na -2 až 2 °C.

frame-scrollup