Příští víkend až 15 °C a pak oteplování

Příští víkend až 15 °C a pak oteplování
20.03.2016
V druhé polovině týdne se teploty vyšplhají nad 10 °C a oteplování očekáváme i v příštím týdnu, kdy by se mohly vyšplhat až k 18 °C.

V severozápadním proudění budou počasí u nás ovlivňovat okraje frontálních systémů, na konci týdne začne nad naše území proudit teplý vzduch od jihozápadu.

V pondělí a v úterý bude oblačno, místy s přeháňkami, na horách sněhovými. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C, na jižní Moravě až na 10 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Ve středu a ve čtvrtek očekáváme oblačno, ojediněle s přeháňkami. Ve čtvrtek postupně od severozápadu přibývání oblačnosti až na zataženo. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V pátek očekáváme zataženo s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 8 až 12 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Během víkendu očekáváme polojasno až oblačno, v sobotu ojediněle s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 28. března, naznačuje polojasnou oblohu, na začátku a na konci pracovního týdne přechodně místy až oblačno s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 8 až 4 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, ojediněle až na 18 °C.

frame-scrollup