Příchod zimy zakončí týden

Příchod zimy zakončí týden
24.11.2019
Během pracovního týdne si ještě užijeme maximálních teplot okolo 11 °C, s víkendem začne nad naše území proudit chladnější vzduch a teploty postupně spadnou pod 5 °C a od středních poloh se začnou vyskytovat sněhové přeháňky

V pondělí bude většinou zataženo nízkou oblačností, ojediněle s mrholením. Na východě a ojediněle i jinde jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, na východě Moravy až na 12 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

V úterý a ve středu počasí ovlivní okludující frontální systémy postupující na východ, bude zataženo až oblačno, místy s přeháňkami nebo se slabým občasným deštěm. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C. Vát bude mírný jižní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek nadále zataženo až oblačno, přechodně místy polojasno. Místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 7 až 3 °C a denní teploty vystoupí na 7 až 11 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

S víkendem se začne ochlazovat a počasí začne trochu připomínat zimu. Na obloze zataženo až oblačno, přechodně místy polojasno. Místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami, na horách s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 2. prosince, naznačuje zataženou až oblačnou oblohu, s občasným deštěm nebo s přeháňkami, od středních nebo od vyšších poloh smíšenými nebo sněhovými. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C.

frame-scrollup