Přichází zima, ochlazení, mráz až -14 °C

Přichází zima, ochlazení, mráz až -14 °C
25.12.2014
Od pátku začne vládnout zima, teploty spadnou v noci postupně na -10 °C a ojediněle až na -14 °C, během dne okolo -5 °C

Za studenou frontou, která během čtvrtku přechází přes naše území, začne od severozápadu nad naše území proudit studený vzduch, teploty se tak výrazně sníží a noční minima se budou dostávat až k -10 °C a místy ještě níže.

V pátek bude zpočátku oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, na horách se sněžením. Odpoledne a k večeru od severozápadu ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Vát bude mírný, ojediněle až čerstvý severozápadní vítr.

V sobotu bude zpočátku jasno až polojasno, od západu postupně přibývání oblačnosti, později na většině území s občasným sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C, ojediněle až na -10 °C a denní teploty vystoupí na -4 až 0 °C.

V neděli bude oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, v Čechách odpoledne místy až polojasno. Ranní teploty klesnou na -2 až -6 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C.

V příštím týdnu očekáváme další ochlazování. Od pondělí do středy očekáváme oblačno až polojasno, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -6 až -10 °C, při zmenšené oblačnosti a na sněhové pokrývce ojediněle až na -13 °C a denní teploty vystoupí na -7 až -3 °C.

Ve čtvrtek na Nový rok a v pátek očekáváme skoro jasno až polojasno, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -7 až -11 °C, při vyjasnění a na sněhové pokrývce ojediněle až na -14 °C a denní teploty vystoupí na -6 až -2 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno. Ranní teploty klesnou na -5 až -9 °C, ojediněle až na -11 °C a denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup