Přichází chlad, déšť a mrazíky

Přichází chlad, déšť a mrazíky
21.05.2013
V příštích dnech bude chladno, deštivo, na horách může sněžit a ojediněle přízemní mrazíky

Počasí v příštích dnech bude pod vlivem oblasti nižšího tlaku vzduchu, kolem které k nám bude od severozápadu proudit chladný a vlhký vzduch. Ve středu bude zpočátku polojasno až oblačno, místy s přeháňkami, během dne od západu přibývání oblačnosti až na zataženo s občasným deštěm. Ranní teplota klesne na 10 až 6 °C a denní teplota vystoupí na 16 až 20 °C, na západě Čech na 14 °C.

Ve čtvrtek bude zpočátku polojasno až oblačno, postupně až zataženo, místy s přeháňkami nebo s občasným deštěm. V Čechách na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teplota klesne na 8 až 4 °C, zejména na západě Čech při zmenšené oblačnosti až na 2 °C. Při zmenšené oblačnosti ojediněle přízemní mrazíky. Teplota vystoupí na 12 až 16 °C.

V pátek bude oblačno, místy s přeháňkami. V Čechách na hřebenech hor srážky smíšené nebo sněhové. Ranní teplota klesne na 7 až 3 °C, při zmenšené oblačnosti až na 2 °C a ojediněle s přízemními mrazíky. Denní teplota vystoupí na 10 až 14 °C. Oteplení dorazí až se začátkem příštího týdne. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup