Přes týden sněžení a oteplení k 2 °C

Přes týden sněžení a oteplení k 2 °C
26.01.2014
Počasí během týdne s velkou oblačností, sněžením a postupným oteplováním na -2 až 2 °C

Začátek týdne ovlivní od západu okluzní fronta, která přinese mírné oteplení, velkou oblačnosti a sněžení. V dalších dnech bude počasí pod vlivem tlakové níže nad jihozápadní Evropou. V pondělí bude zataženo až oblačno, od západu se sněžením nebo se sněhovými přeháňkami. Na jihozápadě Čech v nižších polohách přechodně srážky smíšené. Odpoledne na západě ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na -8 až -12 °C, na jihozápadě Čech na -4 °C. Denní teploty vystoupí v Čechách na -2 až 2 °C, na Moravě -5 až -1 °C.

V úterý a ve středu bude oblačno až zataženo, zejména na Moravě, místy se sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Ve čtvrtek a v pátek očekáváme zataženo až oblačno, zejména na Moravě se sněžením, v nižších polohách přechodně srážky smíšené. V Čechách srážky jen ojediněle. Ranní teploty klesnou ve čtvrtek na -3 až -7 °C, v pátek na -1 až -5 °C, na západě Čech až na -7 °C. Denní teploty vystoupí ve čtvrtek na -2 až 2 °C, v pátek ojediněle až na 3 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy se sněhovými přeháňkami, které budou přechodně v nižších polohách smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C a denní teploty vystoupí na -1 až 3 °C. Výhled na následující týden (po 3. 3.) naznačuje proměnlivou oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, v nižších polohách přechodně i smíšenými. Ranní teploty okolo -1 až -5 °C a denní teploty okolo -2 až 2 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup