Přes týden se moc neohřejeme

Přes týden se moc neohřejeme
17.09.2017
Počasí v nadcházejícím týdnu bude bohaté na srážky a z venkovních teplot se moc neohřejeme, maxima se budou pohybovat do 18 °C, v úterý a ve středu nejčastěji jen do 15 °C.

Pokud jste chtěli vyrazit někam na hory za "stálým" pozdně letím počasím, tak vám sázka na takový charakter září nevyšel. V příštím týdnu končí s podzimní rovnodenností léto a s teplotami se letním teplotám ani náznakem nepřiblížíme a počasím taky ne.

V pondělí začne na chvíli ovlivňovat počasí u nás nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, bude oblačno až polojasno, během dne přechodně místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí na 13 až 17 °C, na jižní Moravě okolo 18 °C. Vát bude mírný západní až jihozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo až oblačno s deštěm nebo s přeháňkami, ve středu odpoledne postupně ubývání oblačnosti a srážek. Ranní teploty klesnou na 11 až 7 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, na východě Moravy zpočátku místy až zataženo s doznívajícím deštěm nebo s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 9 až 5 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 12 až 16 °C a v pátek na 14 až 18 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až polojasno, přechodně místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 10 až 6 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. září, naznačuje zpočátku polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, postupně jasno až polojasno a místy ráno a dopoledne zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 12 až 7 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 13 až 17 °C, postupně na 15 až 19 °C.

frame-scrollup