Přes týden nízká oblačnost, s víkendem dorazí déšť

Přes týden nízká oblačnost, s víkendem dorazí déšť
16.02.2015
Pracovní týden bude slunečný, místy zatažený nízkou oblačností až během víkendu se přidá frontální oblačnost a srážky

Počasí během pracovního týdne bude ovlivňovat tlaková výše, takže bude pokračovat častý inverzní charakter počasí, o víkendu se to změní, protože od západu budou přes naše území postupovat frontální systémy.

V pondělí bude jasno až skoro jasno, na jihozápadě Čech a na severovýchodě Moravy často zataženo nízkou oblačností. Denní teploty vystoupí na 6 až 10 °C, při nízké oblačnosti okolo 3 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr.

Od úterý do pátku bude většinou jasno až skoro jasno, zpočátku místy, postupně ojediněle zataženo nízkou oblačností. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C, při zmenšené oblačnosti ojediněle až na -6 °C. Denní teploty vystoupí zpočátku na 4 až 8 °C, postupně na 5 až 9 °C, při nízké oblačnosti okolo 3 °C.

V sobotu očekáváme zpočátku polojasno až oblačno, od západu postupně přibývání frontální oblačnosti s deštěm nebo s přeháňkami, na horách se sněžením. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 5 až 9 °C.

V neděli očekáváme polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, večer od západu přibývání frontální oblačnosti s deštěm. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. ledna, naznačuje oblačnou až zataženou oblohu s občasnými přeháňkami. V půlce týdne přechodně polojasno a srážek méně. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 3 až 7 °C, postupně na 2 až 6 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí. 

frame-scrollup