Přes týden mrazy, na konci oteplení

Přes týden mrazy, na konci oteplení
10.03.2013
Týden bude s velkou oblačností a s deštěm nebo se sněžením, na víkend se vyjasní

Počasí během týdne bude pod vlivem oblasti nižšího tlaku vzduchu, takže nás čeká velká oblačnost a srážky. V pondělí bude zataženo až oblačno, místy s občasným deštěm, nebo s přeháňkami. Na severu a severozápadě se sněžením, které se bude pozvolna rozšiřovat i do dalších lokalit. Ranní teploty klesnou na 3 až -1 °C, na severozápadě na -3 °C a denní teploty vystoupí na 4 až 8 °C, na severozápadě území na -1 až 2 °C. Vát bude mírný, většinou severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude zataženo s občasným sněžením, nebo se sněhovými přeháňkami, na jihovýchodě území během dne přechodně srážky smíšené, nebo dešťové. Noční teploty klesnou na -2 až -6 °C, na jihovýchodě území slabě okolo nuly. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Chladněji na severozápadě a tepleji na jihovýchodě. 

Ve čtvrtek a v pátek bude oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti až -11 °C. Denní teploty vystoupí na -5 až -1 °C.

Během víkendu očekáváme skoro jasno až polojasno, v neděli odpoledne a k večeru přibývání oblačnosti a poté s možností srážek. Noční teploty klesnou na -4 až -8 °C, při zmenšené oblačnosti na sněhové pokrývce až na -13 °C. Denní teploty vystoupí v sobotu na -1 až 3 °C, v neděli na 1 až 5 °C. 

Výhled na další týden naznačuje velkou oblačnost s občasnými dešťovými přeháňkami. Noční teploty okolo 3 až -1 °C a denní teploty okolo 4 až 8 °C. Aktuální výskyt srážek. Aktuální výskyt oblačnosti. Dlouhodobá předpověď počasí.

frame-scrollup