Přes týden i déšť a teploty ve dne nad nulou

Přes týden i déšť a teploty ve dne nad nulou
13.01.2019
Během týdne je jistota sněžení jen na horách, v polohách pod 600 m budou srážky často přecházet ve smíšené nebo dešťové, ani nadcházející týden však nebude na srážky chudý a tolik potřebná voda se bude do krajiny doplňovat.

V pondělí nás čeká proměnlivá oblačnost, zpočátku místy, postupně jen ojediněle se sněhovými přeháňkami, které budou zpočátku v polohách pod 400 m smíšené. Teploty vystoupí na 0 až 4 °C, během dne ochlazování. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který během dne částečně zeslábne.

V úterý bude oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku polojasno. Místy s občasným sněžením, které bude postupně od severozápadu v polohách pod 600 m přecházet v déšť se sněhem nebo v déšť. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, na Moravě až na -6 °C a denní teploty vystoupí na 0 až 4 °C, na Moravě na -2 až 2 °C. Odpoledne oteplování. Vát bude čerstvý západní vítr.

Ve středu oblačno až zataženo, postupně místy až polojasno. Zejména na severovýchodě zpočátku místy s občasným deštěm, nad 600 m s deštěm se sněhem nebo se sněžením. Postupně ubývání srážek. Ranní teploty klesnou na 2 až -2 °C a denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno až oblačno, jen přechodně místy až zataženo se sněhovými přeháňkami nebo s občasným sněžením, ve čtvrtek zpočátku srážky sněhové až od 600 m. Ranní teploty klesnou zpočátku na 2 až -2 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na -2 až 2 °C.

Během víkendu očekáváme proměnlivou oblačnost, místy se sněhovými přeháňkami, které můžou v nižších polohách přechodně přecházet ve smíšené. Ranní teploty klesnou na 0 až -4 °C, při zmenšené oblačnosti na -7 °C a denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 21. ledna, naznačuje proměnlivou oblačnost s občasnými sněhovými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -2 až -6 °C, postupně na -4 až -8 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na -3 až 1 °C, postupně na -5 až -1 °C.

frame-scrollup