Přes týden až 18 °C, o víkendu sněžení i v nížinách

Přes týden až 18 °C, o víkendu sněžení i v nížinách
15.03.2020
Nadcházející týden bude jako na houpačce, do čtvrtku nás čeká velmi teplé počasí s minimem srážek. V pátek se vše zlomí a začne zesilovat příliv studeného vzduchu, sněžit bude ve všech polohách.

V pondělí nás čeká polojasná obloha. Ranní teploty klesnou na 1 až -3 °C a denní teploty vystoupí na 10 až 14 °C. Vát bude mírný, na Moravě až čerstvý jihovýchodní vítr.

V úterý oblačno, na západě místy s přeháňkami. Během dne ustávání srážek a ubývání oblačnosti na polojasno. Ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 11 až 15 °C. Vát bude mírný západní vítr.

Středa bude nejteplejším dnem týdne díky teplému západnímu proudění, bude panovat polojasná obloha, ranní teploty klesnou na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

Ve čtvrtek zpočátku polojasno, od severozápadu postupně přibývání oblačnosti a naše území začne pozvolna ovlivňovat studená fronta s deštěm nebo s přeháňkami, na hřebenech hor sněhovými. Ranní teploty klesnou na 6 až 2 °C a denní teploty vystoupí na 14 až 18 °C.

Za studenou frontou bude nad naše území zesilovat příliv studeného vzduchu od severozápadu. Od pátku do neděle očekáváme zataženo až oblačno s občasným deštěm nebo s přeháňkami, zpočátku na horách, postupně ve všech polohách se sněžením. Ranní teploty klesnou zpočátku na 5 až 1 °C, postupně na -1 až -5 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 6 až 10 °C, postupně na 0 až 4 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 23. března, naznačuje jasnou až polojasnou oblohu, ke konci týdne s ojedinělými přeháňkami. Ranní teploty klesnou zpočátku na -1 až -5 °C, postupně na 4 až 0 °C a denní teploty vystoupí zpočátku na 1 až 5 °C, postupně na 9 až 13 °C.

frame-scrollup