Přes pracovní dny polojasno a teplo, o víkendu zaprší a ochladí se

Přes pracovní dny polojasno a teplo, o víkendu zaprší a ochladí se
17.07.2016
Co by to bylo za pondělí, aby počasí opět neovlivňovala studená fronta, i když nyní bude jen slabá a bude přes naše území postupovat k jihovýchodu. Za frontou se k nám rozšíří od západu oblast vyššího tlaku vzduchu, díky které k nám bude proudit teplejší vzduch, a dočkáme se maxim okolo 28 °C.

Co by to bylo za pondělí, aby počasí opět neovlivňovala studená fronta, i když nyní bude jen slabá a bude přes naše území postupovat k jihovýchodu. Za frontou se k nám rozšíří od západu oblast vyššího tlaku vzduchu, díky které k nám bude proudit teplejší vzduch, a dočkáme se maxim okolo 28 °C. Avšak konec týdne pokazí brázda nízkého tlaku vzduchu, které bude počasí ovlivňovat od východu.

V pondělí bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, na severovýchodě zpočátku ještě četnějšími. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V úterý a ve středu bude skoro jasno až polojasno, v úterý ojediněle při přechodně zvětšené oblačnosti s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 14 až 10 °C a denní teploty vystoupí na 22 až 26 °C.

Ve čtvrtek a v pátek očekáváme polojasno, zejména v Čechách místy až oblačno a na západě místy s přeháňkami. Ranní teploty klesnou na 15 až 11 °C a denní teploty vystoupí ve čtvrtek na 25 až 29 °C a v pátek na 26 až 30 °C.

Během víkendu očekáváme oblačno až zataženo, místy s občasným deštěm nebo s přeháňkami a s bouřkami. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí v sobotu na 25 až 29 °C, od západu postupně ochlazování a v neděli už jen na 21 až 25 °C.

Výhled na následující týden, od pondělí 25. července, naznačuje zpočátku týdne polojasno, postupně oblačno s přeháňkami a s koncem týdne očekáváme vyjasnění. Ranní teploty klesnou na 17 až 13 °C a denní teploty vystoupí nejčastěji na 23 až 27 °C.

frame-scrollup