Přelom měsíců bude ve znamení teplotních rekordů

Přelom měsíců bude ve znamení teplotních rekordů
27.10.2018
e jasné, že následující týden bude bořit jeden rekord za druhým.

Před námi je nejchladnější den od března tohoto roku. Zítra se totiž na většině území budou maxima pohybovat do 10 °C, na jihovýchodě může být výrazně tepleji. Tam se během večera začne prudce oteplovat a teploty tam mohou vystoupit až k 16 °C. V Čechách však může během zítřejšího rána sněžit přechodně i ve středních polohách. K tomu všemu bude foukat nepříjemný severovýchodní vítr s nárazy do 15 m/s. To však bude na hodně dlouhou dobu poslední pozdrav zimy, protože v dalších dnech a vypadá to, že i týdnech nás čeká extrémně teplé počasí.

Vše začne už z neděle na pondělí, kdy se na Moravě začne stáčet vítr ze severovýchodu na jihovýchod. A vzhledem k tomu, že dnes se na jihu Maďarska pohybovaly maximální teploty až kolem 27 °C, tak oteplení bude opravdu výrazné. V pondělí již bude na většině území foukat jihovýchodní vítr, takže můžeme očekávat výrazně vyšší teploty, než tomu bude zítra. Na Moravě bude nejčastěji kolem 18 °C, ale na jižní Moravě to může být ojediněle až 22 °C. Pokud proudění bude fénové, tak mohou tyto teploty být naměřený i na východní Moravě. Z pondělí na úterý nás pak čeká extrémně teplá noc. Minimální teploty se totiž budou pohybovat kolem 15 °C, ojediněle až kolem 18 °C! To jsou letní hodnoty, za které by se nestyděl ani červenec.

Obr. Na jihu Maďarsku dnes byl letní den

Zdroj: meteociel.fr

Nadprůměrně teplé počasí vydrží celý následující týden a vše nasvědčuje tomu, že teplo vydrží i v tom dalším týdnu. Letošní dušičky tak budou spíše připomínat jaro, že než podzim. Je jasné, že následující týden bude bořit jeden rekord za druhým. V tuto chvíli zatím nelze říci, kdy se počasí opět vrátí do normálu.

 

Autor: TD

frame-scrollup