Předpověď počasí na víkend

Předpověď počasí na víkend
24.08.2012
O víkendu bude oblačno s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle bouřky

Počasí během víkendu bude ovlivňovat zvlněné frontální rozhraní, které bude mít za následek oblačnou oblohu se srážkami. V noci na sobotu bude zataženo až oblačno s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami. Noční teploty klesnou na 18 až 14 °C. Vát bude slabý západní vítr.

Během soboty bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami, v průběhu dne místy přechodně zmenšená oblačnost. Teplota vystoupí na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až k 30 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V noci na neděli bude oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Četnější srážky očekáváme na východě území. Teplota klesne na 16 až 12 °C. Vát bude mírný jihozápadní vítr.

V neděli bude zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm, nebo s přeháňkami, ojediněle s bouřkami. Četnější srážky očekáváme na Moravě. Během dne postupně od západu ubývání oblačnosti a srážek. Nejvyšší teploty vystoupí na 20 až 24 °C. Vát bude mírný západní vítr. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

Vzhledem k tomu, že dnes je významný srpnový den, co se týká pranostik, svátek Bartoloměje, přikládáme několik pranostik. Bartoloměj svatý odpoledne krátí. Sucho na Bartoloměje, mrazné zimy naděje. Den Bartoloměje jest pravidlem celého podzimku. Os svatého Bartoloměje slunce již tolik nehřeje. Po Bartoloměji studený rosy, nechoďte ráno bosi. Bartolomějské větry ovsy lámou. K srpnu se můžete dovědět více zde.

frame-scrollup