Předpověď počasí na víkend

Předpověď počasí na víkend
12.01.2012
Teploty okolo nuly a oblačná obloha se sněhovými přeháňkami

Počasí během víkendu pochytí trochu zimního nádechu a tak se můžeme těšit na sněhové přeháňky a nižší teploty, za což může tlaková níže nad východní Evropou, díky které k nám začne proudit chladnější a vlhčí vzduch od severu.

V sobotu bude polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Jen v nížinách přechodně srážky smíšené, nebo dešťové. Nejvyšší teplota vystoupí na -1 až 3 °C. Vát bude čerstvý severozápadní vítr, který bude v odpoledních hodinách slábnout. Od vyšších poloh se budou tvořit sněhové jazyky a závěje. V nižších polohách je nebezpečí vzniku ledovky.

V noci na neděli očekáváme spíše polojasnou oblohu, místy se sněhovými přeháňkami. Nejnižší teploty klesnou na -2 až -6 °C, při vyjasnění na sněhové pokrývce až k -9 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

V neděli nás čeká většinou polojasná, místy až oblačná obloha a ojediněle se dočkáme sněhových přeháněk. Nejvyšší teploty vystoupí na -3 až 1 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr.

Příští týden bude se zvětšenou oblačností a s častými sněhovými přeháňkami. Teploty se budou ve dne pohybovat slabě pod nulou, v noci však klesnou až k -8 °C. Aktuální výskyt srážek sledujte zde.

frame-scrollup